Ethereum patrí medzi jednu z najpopulárnejších kryptomiem. No však zmyslom existencie Etherea nie je vôbec byť platidlom. Ethereum vyniká svojou prepracovanou Blockchain, ktorá umožnuje tvorbu zložitejších Smart Contrats – decentralizovaných aplikácií.

Toto umožnuje vyvojávom vytvorenie tokenu zvaného ERC-20 na povrchu Etherea. Tieto tokeny sú časti ETH Blockchain, ktoré môžu mať hodnotu a môžu byť posielané alebo prijímané tak isto ako iné kryptomeny. Len s tým rozdielom, že sú prijímané na ETH adresu.

Čo znamená ERC-20?

  • ‘ERC’ znamená ‘Ethereum Request for Comments‘. Toto je oficiálny protokov žiadací vylepšenia v sieti Ethereum.
  • ’20’ je unikátne ID číslo.

Ako vyzerá posielanie ERC-20?

posielanie erc20 tokenu
Ukážka transakcie posielania ERC20 tokenu. Vidno v červenom obdĺžniku.

Napriek tomu, že poslaná suma v tejto transakcií je 0 ETH, tak v červenom obdĺžniku si môžeme všimnúť, že bolo vlastne poslané 2.77 OmiseGo tokenov (OMG).

Adresa hneď nad tým začinajúca “Contract 0xd26114cd6EE289AccF82350c8d8487fedB8A0C07” je OmiseGo Smart Contract – OmiseGo aplikácia, ktorá spracuváva distribúciu a posielanie OMG tokenov v sieti Ethereum. Táto aplikácia sa nachádza v Ethereum Blochchain a jej zdrojový kód je viditelný pre všetkých.

Aktuálne existuje viac ako 22000 ERC-20 tokenov. Aktuálny zoznanm všetkých tokenov je možné najsť tu – https://etherscan.io/tokens.

Pridaj komentár