Dogecoin Logo

Čo je Dogecoin?

Jedna z top kryptomien, ktorá pôvodne vznikla ako vtip.

Dogecoin je open source peer-to-peer digitálna kryptomena ako aj Bitcoin. Z časti vtip, z časti funkčné platidlo a zároveň legenda v krypto komunite.

Dogecoin bol pôvodne vytvorený ako vtip, ale nakoniec sa z neho stala mena s 500 milionovým market kapitálom. Ťažko ignorovať aj skupinu podporcov na Reddite, ktorý má viac ako 100,000 odoberateľov.

Dogecoin bol vytvorený v roku 2013. Jeho autormi sú Jackson Palmer  a “Shibetoshi Nakamoto”. Maskot tejto meny je japonské plemeno psa shiba inu – často na internete označovaný prezývkou “doge”.

Táto mena bola navrhnutá mať viac ako 100 biliónov mincí. Toto tvorí jeden obrovský rozdiel od Bitcoinu, ktorý iba môže mať dokopy 21 milionov mincí. Dogecoin funguje ako väčšina iných kryptomien; môže byť vyťažený alebo kúpený na väčšine internetových zmenárni.

Oplatí sa investovať do Dogecoinu?

Tak isto ako u iných kryptomien Dogecoin je veľmi nestály a špekulatívny.

Nikto nevie s presnosťou predpovedať cenu žiadnej kryptomeny. Market Dogecoinu sa môže vyvíjať do všetkých strán a mali byť ste si byť vedomí tohto rizika.

Aktualizácia pre túto kryptomenu nebola vydaná viac ako 2 roky a dokona aj autor vyhlásil, že investovanie do tejto meny je veľký risk.

Kde sa dá kupiť Dogecoin?

Veľkým dôvodom rastu popularity Dogecoinu je jeho rozšírenosť na internetových zmenárňach. Nachádza sa na populárnych zmenárňach ako sú Bittrex alebo Poloniex, ale aj na tých menších ShapeShift, HitBTC, Cryptopia, a CoinExchange.

Dogecoin peňaženka

Skladovanie Dogecoinu je pomerne jednoduchý proces. Novým používateľom stačí len stiahnuť MultiDoge peňaženku dostupnú na webovej stránke Dogecoinu. Prvotné zosynchronizovanie peňaženky zaberie iba 5 minút. Tak isto je táto peňaženka dostupná v mobilnej aplikácii na Android.

Názor

Ak sa dá naučiť niečo z Dogecoinu, tak je to dôležitosť v budovaní komunity.

Táto mena bola pôvodne považovaná za vtip, lenže sa našli ľudia, ktorý ju “zo srandy” chceli vidieť uspieť. Vtip alebo nie, Dogecoin dokázal niečo, čo sa podarí len pár kryptomenám a za čo si zaslúži rešpekt.

Majte však na pamäti, že skutočná hodnota kryptomeny je v technických možnostiach, ktoré môže svetu ponúknuť.

Pridaj komentár