EOS je blockchain platforma umožňujúca vývoj decentralizovaných aplikácií (dapps) podobne ako Etheruem. Zjednodušuje vývoj dapps sprostredkovaním „niečoho ako“ operačného systému, ktorý môžu decentralizované aplikácie využívať.

Nápad za EOS dáva dokopy najlepšie vlastnosti a sľuby najlepších technológií, bezpečnosť Bitcoinu a smart contracty z Etherea). EOS sľubuje byť skutočným uchádzačom v dapps, tým že znižuje vstupné bariéry pre developerov a ostatných hľadajúcich blockchain riešenia.

Ako EOS funguje

Vízia EOS je vytvoriť blockchain platformu, ktorá môže bezpečne a hladko spracovať tisícky transakcií za sekundu, kým poskytovať kvalitnú skúsenosť pre developerov, podnikateľov a používateľov. Smerujú vytvoriť operačný systém pre decentralizované aplikácie, zameraný na poskytovanie služieb ako overenie totožnosti, Cloud uložisko a server hosting.

Overenie totožnosti

EOS sieť je predpripravená platforma pre developerov s plne funkčným systémom overenia totožnosti. Používateľské účty sú už hotové s rôznymi povoleniami a s možnosťou lokálne uložiť dáta. Posledná EOS aktualizácia obsahovala zdieľanie databáz medzi účtami.

Obnovenie ukradnutého účtu je taktiež súčasťou systému s rôznymi metódami dokázania Vašej identity.

Ukladanie v Cloude

Server hosting a Cloud uložisko je tvoria tiež časť EOS systému. To znamená, že developeri môžu vytvárať aplikácie s hostingom a Cloud úložiskom, čím majú viac možnosti ako premeniť ich nápady na realitu. Tieto služby budú platené EOS tokenmi.

Rýchlosť

EOS sieť môže zvládnuť do 1 miliónu transakcií za sekundu na jedinom stroji.

Zdarma

Aplikácie postavené na EOS platforme nevyžadujú mikro-platby pre vykonanie nejakej udalosti na blockchain. Toto necháva spoločnostiam možnosť si prispôsobiť transakčné poplatky, (ktoré sú inak extrémne malé) to znamená, že spoločnosti môžu prísť s vlastnými spôsobomi monetizovania aplikácií.

Aktualizácie a nie chyby

EOS systém umožňuje developerom aktualizovať už ich vydané aplikácie. To znamená, že ich môžu hocikedy upgradovať alebo zaplátať prehliadnuté chyby. Na porovnanie túto možnosť zatiaľ Ethereum neprináša – čo je už v Ethereum sieti, to ostáva nezmeniteľné.

Tím a Komunita

Projekt EOS vyvíja spoločnosť zvaná Block One, vedená Danom Larimerom (spoluzakladateľ Bitshares a Steemit) a Brendanom Bloomerom. Obaja majú seriózne skúsenosti v krypto svete a verejne promojú túto technológiu spolu so svojími projektami.

EOS tím napreduje veľkou rýchlosťou. Aktuálny stav s ich projektom je možný k nahliadnutiu na ich Roadmap.

Komunita za EOS je veľmi pestrá a celosvetová. Stretávky sú bežnou udalosťou a dokonca fanart. Ich Telegram skupina je aktívna a EOS komunity sa dajú nájsť na Facebooku, Twittery a Steemite. Dá sa to zhrnúť, že okolo tohto experimentu je veľké nadšenie.

EOS Token

EOS Token predaj

EOS Token je forme ERC-20 tokenov, ktorý fungujú na Ethereum blockchain. Ich oficiálnu distribúciu môžete nájsť na ich stránke.

EOS Token predaj, Kde kupit EOS

Token je možné kúpiť za Ethereum. Cena tokenov nie je nejak ustálená, ale keďže sa nachádza na väčšine búrz, určuje sa cenou trhu.

EOS Tokeny sami o sebe nevykonávajú žiadnu špeciálnu funkciu. Sú iba užitočné pri vývoji aplikácií – developeri budú potrebovať EOS tokeny na vygenerovanie špecifických tokenov v aplikácií.

Pridaj komentár