FunFair je platforma pre online kasína založená na Ethereum. Nejedná sa o skutočné kasíno, namiesto toho je to licencovaná technológia pre gambling platformy.

FunFair tím sa snazí vyriešiť jednu z najväčších problémov blockchain online kasín: pomalý výkon, veľké náklady a nedôvera používateľov. Použitím blockchain technológie spolu s Fate Channels výsledný produkt môže vyriešiť všetky tieto problémy.

FunFair (FUN) Kurz

Ako FunFair funguje?

Ako vlastník kasína si môžete dať licencovať FunFair technológiu a spustiť kasíno v 2 kliknutiach myšou. Táto platforma je flexibilná a umožnuje plne prispôsobovať herný pôžitok.

Chcete pridať VIP miestnosť pre najlepších členov? Smelo do toho. Hľadáte ako odmeniť verných hráčov bonusmi? Môžete to spraviť tiež. Dokonca si môžete vybrať akú špecialnu hru chcete predvádzať.

funfair coin, schema, fate channels

Predstavte si FunFair ako McDonald’s medzi kasínami. Získaním licencie sa nemusíte báť o dosiahnutie zákazníkov a ich udržiavanie.

Hneď pripravené

Veľa hráčov zaťažuje dlhý proces pred začatím hrania, napríklad ako sťahovanie aplikácie. Všetky FunFair hry sú vytvorené v HTML5 a bežia na Vašom prehliadači. Spoločnosť tiež plánuje spustiť Civic Identity Verification (overenie identity) umožnujúc jednoduchú registráciu jedným klikom.

Lacné a rýchle

Väčšina gamling platforiem založených na Ethereum má problémy s adaptáciou uživateľmi. Závisia na ťažičoch a rýchlosti v sieti, čo robí hry neuveriteľne pomalé.

Gas (palivo) poplatky, ktoré sú nutnostou pri vytváraní stávok sú prehnane vysoké – niekedy až 50% zo stávky, a toto bude ešte horšie, ak cena Etherea bude rásť. Bojovať s týmito problémami prichádza FunFair tím so zabudovaním Fate Channels, o ktorých si povieme za moment.

Dôvera

Keď hráte na obyčajnom kasíne, je ťažké zistiť, či sa nejedná o podvod. Tieto odvetia sa často pohybujú v tieni nedôvery hráčov. Tento problém rieši FunFair cez smart konkrakty, ktoré dokazujú, že stávky sú fér.

Fate Channels

Fate Channels rieša problémy spojené s rýchlosťou Ethereum siete. Každé hranie prebieha na Face Channel, ktorý sprostredkuje komunikáciu medzi kasínom a hráčom, náhodné generovanie čísel a smart kontrakt pre stávky.

Fate Channels FunFair

Interakcie medzi Ethereum blockchain prebiehajú na začiatku a na konci hrania. Toto umožnuje obrovský pokles gas (palivových) poplatkov, ktoré by ste inak museli platiť každú stávku. Okrem nízkych poplatkov, hra je o mnoho rýchlejšia.

K tomu všetkému, FunFair pracuje na fungovaní kompletne bez serveru. Tento update by mal prísť vo 4 verzii Fate Channels naplánovanej niekedy v 2018. Peer-to-peer je vítaným riešením, ktoré by tiež malo redukovať náklady spojené s údržbou v kasínach.

FUN tokeny

FUN je ERC-20 Token, ktorý sa používa v každej časti FunFair platformy. Je to jediný token akceptovaný pre kredity v hre, platby pre vyvojárov, licencovanie kasína a získavanie tržieb. K tomu všetky poplatky spojené s platformou musia byť platené FUN tokenom.

Fun Tokeny FunFair Tokens

Dokopy 11,000,000,000 FUN tokenov bolo vytvorených 22. júna 2017 a už ich nebude viacej. So stálym objemom sa token stáva deflačný a časom môže zažívať nárast hodnoty ako bude po ňom stúpať dopyt. K tomu naviac, FunFair tokeny, s ktorými sa budú platiť poplatky v prvých 2 rokoch, budú nenávratne zničené, čo poženie cenu ešte vyššie.

FunFiar tím & postup

FunFiar tím sa skladá z 30+ ľudí a funguje v Londýne. Je vedený Jezom Sanom, ktorého celá kariera sa týka podnikania a herného odvetia. Vynašiel Argonaut Software už ako tínedžer a vytvoril prvý čip, ktorý poháňal 3D hry ako sú Start Fox a Harry Potter. Ďalej v jeho životopise môžeme nájsť, že vynašiel 3D online poker room, PKR, a je jeden z investorov do vedúcej kryptozmenárni na svete, Kraken.

Ostatný členovia sú taktiež zaujímaví. Jeremy Longley, zakladatel a CTO, vynašiel spolu so Sanom PKR a má viac ako 15 ročné skúsenosti s riadením vývojarským tímov. FunFiar COO, David Greyling, bol prechádzajúci riaditeľ William Hill – celosvetová gamblerska spoločnosť.

Funfair tím - Jez San Obe, Jeremy Longley, David Greyling

Spoločnosť už spustila niekoľko hier, ktoré sa dajú otestovať tu. Oficialne spustenie a kompletná dostupnosť licencovania budu dostupné Q2 2018.

Kde kúpiť FunFair

FUN je dostupný na pár veľkých zmenárňach ako sú Bittrex a Binance. Taktiež ho môžete najsť na ShapeShift. A však tieto platformy ho umožnujú kúpiť len za Bitcoin alebo inú kryptomenu. Ak práve Bitcoin nemáte, tak si ho môžete zakúpiť napríklad z Coinbase a previesť tam. Tiež Vám prinášame zoznam stránok, kde sa dá kupiť Bitcoin.

Kde uložiť FUN Token

Ako väčšina ERC20 tokenov aj FUN je uložený na Vašej Ethereum adrese. Pozor však, aby Vaša peňaženka podporovala ERC20 tokeny. Napríklad Coinbase túto podporu nemá.

Pre spravovanie ERC20 tokenov odporúčame použiť MyEtherWallet. Ak hľadáte hardwarové riešenie, tak sa pozrite na Trezor alebo Ledger.

Exodus, desktopová peňaženka, taktiež podporuje držanie tokenov, ako aj FUN.

2 Comments

  • House
    Pridané 8. marca 2018 22:55 0Likes

    Meviem co si mam o tom mysliet. Ide skor dole cakal som ze sa podrzi na cene a porastie. Ale mam dojem ze pojde len dole

  • FUN
    Pridané 8. februára 2018 15:02 0Likes

    osobne si myslim ze FUN ma velky potencial kupte kym je to lacne

Pridaj komentár