MyEtherWallet patrí medzi najznámejšie Ethereum a ERC-20 peňaženky na internete. Vo vedení spoločnosti, však v posledných dňoch prišlo k rozporom a táto online peňaženka sa rozdelila na dve. MyCrypto je nová konkurencia projektu MyEtherWallet. Používatelia sa nemusia ničoho báť, nakoľko používanie MEW je naďalej bezpečné.

Taylor Monahan, spoluzakladateľka MyEtherWallet (MEW), opustila svoj projekt, aby mohla začať pracovať na novom. Nasledujúci projekt, zvaný MyCrypto, je veľmi podobný tomu predchádzajúcemu. Je to vlastne softwarový fork MyEtherWallet kódu.

Monahan v Medium článku detailne odpisuje MEW začiatky, silný nárast a jej novo ohlásený odchod.

„Koncom 2017 som videla koniec tohto bokového projektu,“ priznala, pri tom ako predstavovala svoj nový projekt. „V 2018 sa uistíme, že máme solidné financovanie pre tento projekt, spoločnosť a tím. Solidné financovanie je to, čo zaručuje dlhodobý úspech a stabilitu projektu.“

 

„Tím, ktorý som zostavila počas posledných deviatich mesiacov bude budovať, poskytovať podporu, vzdelávať a zabezpečovať plynulý chod služby MyCrypto, ako aj všetkých budúcich produktov.“

Monahan nezachádzala do detailov, prečo sa rozhodla rozdeliť túto stránku. Priznala, že mohla potenciálne vystrašiť Ethereum komunitu, ale povedala, že pokračovanie v starom projekte, by bol väčší risk ako ho rozdelenie do novej značky.

No samotné dôvody rozdelenia ostávajú zatiaľ pre verejnosť neznáme. Špekuluje sa, že je to možno len rozdielna vízia budúcnosti a fungovania projektu. Ľudia na Twitteri porovnávajú túto kauzu konfliktu medzi Steveom Wozniakom a Steveom Jobsom v Apple začiatkoch.

Čo to znamená pre MyEtherWallet používateľov?

Kosala Hemachandra, MyEtherWallet spoluzakladateľ, má stále prístup do Githubu MEW, webu a sociálnych sieti, Monahan uisťovala jej čitateľov. Používanie MyEtherWallet je stále bezpečné a financiám nič nehrozí. V budúcnosti budú čitatelia mať možnosť použiť buď MyCrypto alebo MyEtherWallet.

Pridaj komentár